W październiku i listopadzie nie robiłam na swoim blogu postów ze stosikami. Nowości książkowych miałam wówczas niewiele i uznałam, że nie warto robić dla nich specjalnie osobnych notek. W grudniu przybyło do mnie dziesięć nowych książek i jest coś, czym chciałabym się pochwalić, więc tym razem post stosikowy musiał się pojawić. Oto, co wzbogaciło moje półki w tym miesiącu.
sobota, 31 grudnia 2016
piątek, 30 grudnia 2016
Zaczytane zapowiedzi – styczeń 2017
Po grudniowym spowolnieniu wydawnictwa zasypią nas w styczniu całą masą książkowych nowości. Będzie w czym wybierać. Ja sama znalazłam trzynaście ciekawych pozycji wśród nadchodzących premier. Które tytuły zwróciły na siebie moją uwagę? Oto i one.
czwartek, 29 grudnia 2016
10 najgorszych książek 2016 roku
Wczoraj na moim blogu pojawił się post z dziesięcioma najlepszymi książkami, jakie przeczytałam w 2016 roku. Dzisiaj kolej na dziesięć książkowych rozczarowań. Ten post może być nieco kontrowersyjny, zważywszy na to, jakie tytuły wśród nich się znalazły.
środa, 28 grudnia 2016
10 najlepszych książek 2016 roku
Rok powoli zbliża się do końca. W 2016 roku przeczytałam (do tej pory) dokładnie sto książek. Były wśród nich takie, które mną w jakiś sposób zawładnęły, były takie, które mocno mnie rozczarowały, było wiele po prostu świetnych, ale były także i te przeciętne. W ubiegłym roku, ponieważ był to rok 2015, wyróżniłam 15 najlepszych moim zdaniem tytułów, jakie dane było wówczas mi przeczytać. W tym roku postanowiłam, że skoro mam taki szeroki przekrój poziomu przeczytanych lektur, to muszą pojawić się na blogu dwa posty, które to podsumują – pierwszy z najlepszymi książkami, drugi z najgorszymi. W każdej z kategorii znajdzie się dziesięć tytułów (z pewnymi niewielkimi odstępstwami, ale o tym przekonacie się już w poście). Dzisiaj zobaczycie dziesięć tych najlepszych książek, jakie przeczytałam w 2016 roku. Zapraszam! :)
poniedziałek, 26 grudnia 2016
Siedem minut po północy – Patrick Ness
Siedem minut po północy to książka, która kusiła mnie przez trzy miesiące. Jak widać, kusiła skuteczne, bo wreszcie zdecydowałam się ją kupić. Do polskich kin wszedł właśnie film, który powstał na podstawie tej powieści. Jego zwiastun jest naprawdę intrygujący i bardzo chętnie obejrzałaby ten film, ale książka najpierw, tak więc oto znalazł się dobry powód, żeby sięgnąć po nią właśnie teraz.
sobota, 24 grudnia 2016
Linia serc – Rainbow Rowell
Rainbow Rowell podbiła serca czytelników powieściami Eleonora i Park oraz Fangirl. To książki skierowane do młodzieży i mimo iż czytam młodzieżówki, to akurat w przypadku tych dwóch tytułów czuję się na nie już nieco za stara (być może niesłusznie). Zainteresowała mnie natomiast zupełnie inna powieść tej autorki – Linia serc, która skierowana już do trochę starszego (niż te naście lat) czytelnika i to ją wybrałam jako swoje pierwsze spotkanie z Rainbow Rowell.
środa, 21 grudnia 2016
Leśna polana – Katarzyna Michalak
Książki Katarzyny Michalak to zupełnie nie moja bajka. Naczytałam i naoglądałam wystarczająco wielu recenzji, by dojść do wniosku, że to literatura, która na pewno mi się nie spodoba. Kiedy otrzymałam propozycję przeczytania najnowszej powieści pt. Leśna Polana, podziękowałam grzecznie i odmówiłam, a jednak jakiś czas potem książka znalazła się u mnie. Pomyślałam, że może za bardzo jestem uprzedzona, że może, skoro już ta pozycją znalazła się w moim posiadaniu, powinnam dać jej szansę, że może jakimś trafem mi się spodoba. No i dałam jej tę szansę. To było moje pierwsze i ostatnie zetknięcie z twórczością Katarzyny Michalak.
poniedziałek, 19 grudnia 2016
Powietrze, którym oddycha – Brittainy C. Cherry
Powieść Art&Soul Brittainy C. Cherry spodobała mi się tak bardzo, iż wkrótce po niej sięgnęłam po kolejną jej książkę. Tym razem mój wybór padł na Powietrze, którym oddycha. Autorka zaskoczyła mnie tym, jak bardzo różne są to powieści i jak różne oblicza swojej twórczości w nich ujawnia. O ile Art&Soul opowiadała o nastoletnich problemach i była skierowana raczej do nastoletniego czytelnika, o tyle Powietrze, którym oddycha jest już pozycją dojrzalszą, traktującą o problemach dorosłych i przeznaczoną zdecydowanie dla starszego czytelnika.
piątek, 16 grudnia 2016
Złote spinki Jeffreya Banksa – Marcin Brzostowski
Szaro za oknem, krótkie dni, długie wieczory – jesienno-zimowa aura szybko może wpędzić nas w depresyjny nastrój. Najlepszym lekarstwem na taką przypadłość jest lekka, okraszona humorem lektura. Taką właśnie lekturą może być powieść gangsterska Marcina Brzostowskiego, Złote spinki Jeffreya Banksa.
wtorek, 13 grudnia 2016
Kącik Outlandera: Caitriona Balfe o trzecim sezonie serialu
Jeśli ktoś jeszcze nie wie o tym, jaką miłością zapałałam do serii Obca i serialu Outlander, dowie się tego teraz. ;) Pomyślałam, że skoro tak lubię tę opowieść, zasługuje ona na to, by zyskać swoje własne miejsce na moim blogu. Postanowiłam stworzyć cykl postów Kącik Outlandera, w którym będę umieszczała to, co będzie związane z książką lub serialem i co uznam za tyle ciekawe, by o tym napisać. W panelu menu bloga znajdzie się także specjalna strona, na której będą odnośniki do wszystkich postów z tego cyklu. To będzie taki specjalny, zupełnie outlanderowy kącik bloga. :)
Dzisiaj mam dla Was tłumaczenie wywiadu z 6 grudnia, jaki z odtwórczynią roli Claire w serialu przeprowadziło Entertainment Weekly. Caitriona Balfe odpowiedziała na pytania o prace nad trzecim sezonem, tak więc jeśli podobnie jak ja wyczekujecie z niecierpliwością powrotu Claire i Jamiego na mały ekran, zapraszam do lektury. :)
sobota, 10 grudnia 2016
Art&Soul – Brittainy C. Cherry
Na mojej półce mam trzy książki Brittainy C. Cherry i przez długi czas stały zupełnie nietknięte. Ostatnio jednak nabrałam ochoty na którąś z jej książek, którą połknę szybko i z przyjemnością, a że jakiś czas temu Ania z Review Junkie poradziła mi, bym z powieści tej autorki w pierwszej kolejności sięgnęła po Art&Soul, tak więc wybór padł na ten właśnie tytuł. Czy spełnił on moje oczekiwania?
czwartek, 8 grudnia 2016
Filmowo: Czerwony pająk (2015)
Okładka płyty DVD filmu Czerwony pająk krzyczy hasłami: „Wbija w fotel.”, „Mocny, mroczny, wciągający.”, „Thriller, który rzuca wyzwanie skostniałemu gatunkowi!”. To całkiem zachęcające rekomendacje, a intrygujący opis fabuły zachęca jeszcze bardziej. Co jednak tak naprawdę zobaczymy na ekranie?
poniedziałek, 5 grudnia 2016
Szpieg – Paulo Coelho
Paulo Coelho – pisarz przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony. Jego książki zyskują tyleż samo zwolenników, co przeciwników. Mnie do tej pory było z nim nie po drodze, a do jego twórczości miałam obojętny stosunek – ani mnie specjalnie nie pociągała, ani też nie zarzekałam się, że nigdy po nią nie sięgnę. Niedawno w moje ręce trafiła najnowsza jego powieść – Szpieg. Czy Paulo Coelho zdołał mnie nią oczarować?
sobota, 3 grudnia 2016
Piąta pora roku – N.K. Jemisin
Uwielbiam fantastykę i sądzę, że ten gatunek nigdy mi się nie znudzi. Kocham poznawać nowe, fantastyczne światy i odkrywać rządzące nimi zasady. Najbardziej jednak lubię te powieści, które wciągają mnie tak bardzo, iż zewnętrzny świat przestaje istnieć, i które powodują, że po odłożeniu książki wydusić z siebie mogę tylko "wow!". Piąta pora roku N.K. Jemisin do takich właśnie książek należy.
czwartek, 1 grudnia 2016
Czytelnicze podsumowanie listopada 2016 // Listopadowy stosik
Grudzień... czy Wy to czujecie? Za 30 dni rok 2016 przejdzie do historii. Niewiarygodne, jak ten czas szybko leci! Zanim jednak na dobre rozpocznę nowy miesiąc, pora rozliczyć się z listopadem. W październiku doskwierała mi czytelnicza blokada i czytanie książek szło mi opornie. Na szczęście w listopadzie udało mi się wyjść z tego dołka i na nowo z przyjemnością oddawałam się lekturze.
poniedziałek, 28 listopada 2016
Jesienne werble – Diana Gabaldon
Minęło kilka miesięcy, od kiedy przeczytałam Podróżniczkę, czyli trzeci tom serii Obca. Choć bardzo tęskniłam za bohaterami wykreowanymi przez Dianę Gabaldon, nie miałam czasu, by sięgnąć po Jesienne werble, a jej lektura tego czasu niewątpliwie wymaga wiele. W listopadzie wreszcie udało mi się zabrać za tę cegiełkę – po raz kolejny rozsmakowałam się w świecie Claire i Jamiego.
sobota, 26 listopada 2016
Love, Rosie – Cecelia Ahern
Książka Love, Rosie przeleżała na półce kilka miesięcy, czekając na chwilę, kiedy zechcę ją przeczytać. Obiecywałam sobie, że sięgnę po nią, zanim obejrzę film, który nakręcono na jej podstawie, ale tej obietnicy nie dotrzymałam. O samej powieści słyszałam wiele dobrego – że wzrusza, że to piękna historia miłosna, że naprawdę warto ją przeczytać. Co mogę powiedzieć po jej lekturze? No cóż, to będzie jedna z tych niepopularnych opinii o popularnych książkach.
piątek, 25 listopada 2016
Filmowo: Niesamowita Marguerite (2015)
Zanim na ekranach kin zagościła Meryl Streep jako Florence Foster Jenkins powstał film Niesamowita Marguerite, którego fabuła jest bardzo zbliżona do Boskiej Florence. Nie widziałam niestety obrazu z przecudowną Meryl Streep, która niczym kameleon potrafi wcielić się w każdą rolę. Filmweb zakwalifikował Boską Florence jako komedię i, sądząc po zwiastunach, rzeczywiście może być to film, przy którym można przyjemnie spędzić czas. Niesamowita Marguerite, choć tak podobna fabularnie, to zupełnie inna bajka.
środa, 23 listopada 2016
Harry Potter i Przeklęte Dziecko – J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
Od chwili, gdy historia Harry'ego Pottera znalazła swoje zakończenie, minęło 9 lat. J.K. Rowling zamknęła swoją opowieść i przez długi czas zarzekała się, że kolejnych części nie będzie. Pozostawało jedynie snuć domysły, co też mogło wydarzyć się potem. Informacja o tym, iż powstanie sztuka, która kontynuuje opowieść przerwaną w epilogu Insygniów Śmierci, zelektryzowała fanów serii. Sztuka jednak trafić mogła do ograniczonego ich grona, tak więc wydano drukiem jej scenariusz. Jak na tle tej niezwykłej serii wypada Harry Potter i Przeklęte Dziecko? Czy dalsze losy legendarnego chłopca, który przeżył, są godną kontynuacją dzieła J.K. Rowling?
sobota, 19 listopada 2016
Moja biblioteczka 2016
Ponad rok temu na blogu pokazałam swoją biblioteczkę w dwóch postach – pierwszy (klik tutaj) i drugi (klik tutaj). Od tamtego czasu rozrósł się nie tylko mój księgozbiór. Dokonałam niewielkiego przemeblowania, żeby zmieścić jeszcze jeden regał. Książki jednak nadal zajmują każdą wolną półkę w moim pokoju i już powoli zaczyna brakować dla nich miejsca. Postanowiłam, że pora na blogu zrobić małą aktualizację w kwestii mojej biblioteczki. Jesteście ciekawi, co posiadam i jak ułożyłam swoje zbiory? A więc zapraszam, będzie naprawdę sporo zdjęć! :)
czwartek, 17 listopada 2016
Harry Potter i Komnata Tajemnic (wydanie ilustrowane) – J.K. Rowling
Minął rok, od kiedy za sprawą ilustrowanego wydania powieści Harry Potter i Kamień Filozoficzny zaprezentowano światu odświeżony wizerunek uniwersum wykreowanego przez J.K. Rowling. Zgodnie z obietnicą, iż co roku będziemy mogli podziwiać kolejne odsłony wizji Jima Kaya, w październiku pojawiło się w księgarniach ilustrowane wydanie Harry'ego Pottera i Komnaty Tajemnic, które ponownie wprawiło mnie w zachwyt.
środa, 16 listopada 2016
10 powodów, dla których warto oglądać serial „Outlander”
Uwielbiam serial Outlander. To jeden z lepszych seriali, jakie kiedykolwiek oglądałam i cieszy mnie, kiedy coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z Claire i Jamiem. Jeśli nie znacie jeszcze Outlandera, po prostu musicie go poznać. Dlaczego? Istnieje co najmniej 10 powodów, dla których warto to zrobić.
niedziela, 13 listopada 2016
Bez winy – Mia Sheridan
Romanse, mimo iż tak różne, często opierają się na tym samym schemacie. Para poznaje się, z czasem zakochuje w sobie, a zwieńczeniem historii miłosnej jest ślub. Co jednak by się stało, gdyby historia miłosna zaczęła się od ślubu? Jesteście ciekawi? Mia Sheridan postanowiła opowiedzieć właśnie taką historię. Jak jej to wyszło?
piątek, 11 listopada 2016
Diana Gabaldon o serii „Obca”
Pod koniec października na stronie Entretainment Weekly pojawił się tekst, w którym Diana Gabaldon opowiedziała o swoim cudownym dziecku, jakim jest seria Obca. Wiem, że dzięki serialowi również sama seria przeżywa drugą młodość, coraz więcej osób sięga po te cegiełki i dlatego postanowiłam, że tekst ten powinien znaleźć się na moim blogu po polsku. :)
poniedziałek, 7 listopada 2016
Ścieżki przeszłości – Edyta Kowalska
Rok temu czytałam bardzo przyjemną powieść Ścieżki życia. W tym roku w moje ręce trafiła kontynuacja tej historii, zatytułowana Ścieżki przeszłości. Jakie tym razem wrażenie zrobiła na mnie autorka?
czwartek, 3 listopada 2016
Czas opowiedziany – Ałbena Grabowska
Pierwszy tom trylogii Alicja w krainie czasów, zatytułowany Czas zaklęty, oczarował mnie i zachwycił. Z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji losów Alicji, aż wreszcie Czas opowiedziany trafił w moje ręce. Czy nadal jestem w stanie rozpływać się nad tą trylogia?
wtorek, 1 listopada 2016
Czytelnicze podsumowanie października 2016 // Październikowy stosik
Ale ten czas leci! Październik już za nami, pora więc na podsumowanie. Dla wielu blogerów był to miesiąc prawdziwego zaczytania. Ja tym samym pochwalić się nie mogę. Ostatnio wybitnie nie idzie mi czytanie. Zaczynam książkę, ale kiedy przerywam lekturę, nie ciągnie mnie zbytnio, by dalej czytać. W tym miesiącu wolałam zdecydowanie częściej obejrzeć jakiś film czy serial, niż siedzieć przy książce.
niedziela, 30 października 2016
Filmowo: Planeta Singli (2016)
Rzadko kiedy oglądam polskie komedie romantyczne. Mam wrażenie, że większość z nich jest bardzo podobna do siebie – historie miłosne wydają się podobne, a obsada często niewiele różni się między filmami. Planecie Singli postanowiłam jednak dać szansę. Lubię Macieja Stuhra, który w tym filmie gra jedną z głównych ról, a opis fabuły filmu wydał mi się całkiem ciekawy.
piątek, 28 października 2016
Zaczytane zapowiedzi – listopad 2016
Listopad przed nami, a z nim porcja świeżutkich premier książkowych. Tym razem wybór moich faworytów jest nieco skromniejszy, niż zwykle. Wybrałam tyle te tytuły, które najbardziej mnie zainteresowały i tym sposobem zebrałam ich osiem. Oto i one:
wtorek, 25 października 2016
Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu – Anna Lange
Debiutancka powieść Anny Lange Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu została przyjęta bardzo entuzjastycznie. XIX-wieczny Londyn, w którym magia jest czymś zupełnie normalnym, oczarował czytelników książki. Pozytywne recenzje sypały się z każdej strony, dlatego też postanowiłam sama przekonać się, o co tyle szumu. Czy Annie Lange udało się rzucić urok także i na mnie?
sobota, 22 października 2016
Filmowo: Księga dżungli (2016)
Ostatnio coraz bardziej popularny staje się trend, by klasyczne animacje Disneya przedstawić w nowej, filmowej odsłonie. Mogliśmy oglądać już filmową wersję Kopciuszka, powstał film o znanej ze Śpiącej Królewny Diabolinie, w tym roku na ekrany kin trafiła filmowa wersja Księgi dżungli, a w przyszłym będziemy mogli obejrzeć nową Piękną i Bestię. Dzisiaj opowiem Wam właśnie o Księdze dżungli.
środa, 19 października 2016
Silver. Druga księga snów – Kerstin Gier
W czerwcu w księgarniach pojawił się pierwszy tom nowej trylogii Kerstin Gier, autorki znanej u nas dzięki Trylogii Czasu. Silver, bo o niej mowa, to seria, której fabuła zbudowana jest wokół snów. Przepięknie wydana, pomysłowa, wciągająca, świeża, pełna humoru – to z całą stanowczością mogę o niej powiedzieć. We wrześniu na naszym rynku pojawił się drugi tom tej niezwykłej trylogii. Czy nadal mogę o nim mówić w samych superlatywach?
poniedziałek, 17 października 2016
Liester Blog Award #12
Jesień powinna być porą roku, gdzie czyta się najwięcej, bo w końcu coraz szybciej robi się ciemno, najczęściej jest chłodno, więc nie powinno być lepszego sposobu na spędzenie czasu, jak odcięcie się od paskudnej aury przy pomocy książki, koca i kubka gorącej herbaty czy kawy, prawda? No właśnie, tak powinno być, więc dlaczego nie jest? Jeśli w mojej ocenie czytanie we wrześniu szło mi gorzej, to w październiku jest już źle. Zamiast czytać, najchętniej oglądałabym filmy albo spała. Jesienna pogoda nie działa na mnie najlepiej.
Czytam teraz dwie książki – pierwsza z nich to Magiczne akta Scotland Yardu, w którą trochę trudno jest mi się wkręcić, dlatego sięgnęłam również po Drugą księgę snów, którą czyta się bardzo przyjemnie i najpewniej dzisiaj ją skończę, więc jutro lub pojutrze pojawi się jej recenzja.
Czytam teraz dwie książki – pierwsza z nich to Magiczne akta Scotland Yardu, w którą trochę trudno jest mi się wkręcić, dlatego sięgnęłam również po Drugą księgę snów, którą czyta się bardzo przyjemnie i najpewniej dzisiaj ją skończę, więc jutro lub pojutrze pojawi się jej recenzja.
Zanim jednak na blogu opublikuję recenzję, żeby nie było tutaj totalnej ciszy, postanowiłam odpowiedzieć na ostatnią zaległą nominację do Libster Blog Award, jaka czekała na swoją kolej. Nominacja ta przywędrowała do mnie z bloga Na sekretnym tropie, za co serdecznie dziękuję. :)
piątek, 14 października 2016
Pieśń Dawida – Amy Harmon [PREMIERA]
Moje pierwsze spotkanie z twórczością Amy Harmon nie było udane. Gdybym powiedziała, że było udane, byłoby to ogromne niedopowiedzenie. Lektura Prawa Mojżesza była jak objawienie. Historia Mojżesza i Georgii, która z pozoru wydawała się kolejnym romansem new adult, zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a sama autorka zaintrygowała tak bardzo, że trafiła w moim osobistym rankingu do grona autorów, których książki, kiedy tylko pojawią się w Polsce, biorę w ciemno. Dzisiaj w księgarniach pojawiła się jej kolejna powieść, Pieśń Dawida. Czy i tym razem Amy Harmon należą się pokłony?
czwartek, 13 października 2016
Nowości wydawnictwa Papierowy Księżyc
Kontynuacje serii wydawanych przez wydawnictwo Papierowy Księżyc to coś, na co czeka z niecierpliwością wielu czytelników. Od wczoraj możecie znaleźć w księgarniach trzecie tomy dwóch serii – Trylogii Cienia oraz Kronik Dziwnego Królestwa. Więcej szczegółów dotyczących obydwu tych książek znajdziecie poniżej.
wtorek, 11 października 2016
Jak powstają moje teksty?
Jakiś czas temu poprzez fanpage'a mojego bloga na Facebooku zostałam zapytana o to, z jakich programów graficznych korzystam przy obróbce zdjęć na bloga. Odpowiedzi udzieliłam, ale to podsunęło mi pomysł, by stworzyć post, w którym opiszę, jak tworzę recenzję (oraz ewentualnie innego typu posty) na bloga - z czego korzystam, co robię, zanim post zostanie opublikowany. Być może taki post przyda się np. początkującym blogerom. :)
niedziela, 9 października 2016
Ślady – Jakub Małecki
Jakub Małecki to autor, któremu talentu odmówić nie można. Jego powieść Dygot zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji. Osobiście jeszcze nie czytałam tej książki, ale obiecuję, że kiedyś to nadrobię. Niemniej za sprawą genialnego tłumaczenia dwóch tomów Listów niezapomnianych, bez którego obydwie te książki nie byłyby tak cudowne, już się na talencie Jakuba Małeckiego poznałam. Przyszedł czas, by sięgnąć po coś, co jest tylko jego. Tak oto w moje ręce trafiła jego najnowsze książka, Ślady. Co z tego wyszło?
czwartek, 6 października 2016
Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów – Katarzyna Majgier
Kiedy po raz pierwszy przeczytałam opis książki Kuchennymi drzwiami, od razu na myśl przyszła mi powieść Czas zaklęty Ałbeny Grabowskiej. Polska, schyłek XIX wieku, zderzenie warstw społecznych, pomoc kuchenna, która zostaje uwiedziona przez właściciela majątku ziemskiego – pewne podobieństwa są, a że zakochałam się w Czasie zaklętym, nabrałam ochoty na lekturę Kuchennymi drzwiami, licząc na to, że i ta powieść mnie zachwyci. I tym razem intuicja mnie nie zawiodła.
wtorek, 4 października 2016
Rozdarci – Neal Shusterman [PRZEDPREMIEROWO]
Wstrząsnęła Wami wizja świata w Podzielonych? Neal Shusterman powraca, by udowodnić, że kolejnych szokujących pomysłów mu nie brakuje. Przygotujcie się na jeszcze więcej intrygujących postaci i jeszcze więcej mocnych wrażeń – oto przed Wami Rozdarci.
sobota, 1 października 2016
Czytelnicze podsumowanie września 2016
Wrzesień za nami, pora więc go podsumować. Zaczęła się jesień, a ja nie lubię jesieni – kojarzy mi się z szarością, chłodem, deszczami. Niby powinien być to całkiem porządnie zaczytany czas, bo można wieczorami siąść pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i zanurzyć się w lekturze. Mnie jednak lepiej podczas wakacji szło to zanurzanie się w książkach. Tak jakby odchodzące ciepło zabrało ze sobą część zapału do czytania. Niby nie jest źle, ale zawsze mogło być lepiej.
piątek, 30 września 2016
Wrześniowy stosik
Wrzesień dobiega końca, więc zgodnie z tradycją na moim blogu musi pojawić się stosik. Kiedy tak miesiąc powoli mija, człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy, ile książek do niego przychodzi. Potem, kiedy już nadchodzi ta końcówka miesiąca, zaczynasz zbierać te wszystkie nowości do kupy: „to przyszło w tym miesiącu... o, to też przyszło w tym miesiącu”. Pewnie nie ogarnęłabym tego wszystkiego, gdyby nie fakt, że każda nowość ląduje na instagramie. No i tak zbierasz te książki i raptem okazuje się, że przybyło ich aż osiemnaście. Póki się ich nie pozbiera, nie ma się świadomości, ile ich jest. Tak, wiem, mam problem – jestem książkowym zakupoholikiem, żadna mi nowość. :D Ale nie przedłużam bardziej. Oto pozycje, o jakie wzbogaciła się moja biblioteczka w tym miesiącu. :)
czwartek, 29 września 2016
Zaczytane zapowiedzi – październik 2016
Październik przed nami, a wraz z nim nowa porcja książkowych premier. Przyszły miesiąc zapowiada się naprawdę smakowicie i odrobinę magicznie. Spośród nowości, jakie znajdziemy na księgarnianych półkach, wybrałam czternaści tytułów. Jakie książki znalazły się wśród nich? Sprawdźcie sami! :)
środa, 28 września 2016
Biblioteka dusz – Ransom Riggs
Ransom Riggs oczarował mnie światem, który wykreował, bazując na starych i niezwykle osobliwych fotografiach. Jednak wszystko, co dobre, kiedyś musi się skończyć i tak oto przyszedł czas na pożegnanie z Jacobem i panią Peregrine w Bibliotece dusz, czyli ostatnim tomie trylogii Osobliwego domu pani Peregrine. Czy było to pożegnanie w wielkim stylu, czy też najlepiej będzie o nim zapomnieć?
niedziela, 25 września 2016
Orgazmokalipsa – Krzysztof T. Dąbrowski
To będzie prawdopodobnie najtrudniejsza recenzja, jaką przyszło mi napisać. Kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania książki Orgazmokalipsa, wszystko – od tytułu, poprzez okładkę, aż po opis – aż krzyczało, żebym dała sobie z nią spokój. Postanowiłam jednak nie ulegać uprzedzeniom, bo przecież nie powinno oceniać się po pozorach, nie ocenia się książki po okładce, itd. Żywiłam nadzieję, że może jednak czymś zostanę przyjemnie zaskoczona. Jeszcze nigdy tak bardzo się nie pomyliłam.
sobota, 24 września 2016
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (wydanie ilustrowane) – J.K. Rowling
Uwielbiam Harry'ego Pottera, choć nie jestem w stanie nazwać siebie stuprocentowym potteromaniakiem. Całą serię czytałam w całości tylko raz, niezliczoną ilość razy za to oglądałam ekranizacje. Nie posiadam żadnych potterowych gadżetów, nie kolekcjonuję różnych wydań książek. Nie mogłam sobie jednak odmówić kupna tego cuda, jakim jest ilustrowane wydanie Harry'ego Pottera. Wkrótce pojawi w księgarniach się drugi tom nowego, wzbogaconego o przepiękne ilustracje Jima Kaya wydania, ale zanim to nastąpi, na moim blogu musiał pojawić się post poświęcony pierwszej części, jaką jest Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Zapraszam! :)
czwartek, 22 września 2016
Pamiętnik lesbijki – Eryk Edwardsson
Książki, w których bohater odkrywa w sobie lub ujawnia swoją orientację homoseksualną, stają się coraz bardziej popularne. Ich autorzy pokazują, że przecież gej czy lesbijka to człowiek jak każdy inny i starają się zwrócić uwagę na reakcje, z jakimi spotykają się osoby, które ujawniają swoją orientację. Jedne z nich lepiej trafiają do czytelnika, inne trochę gorzej. Jak sprawa wygląda w przypadku Pamiętnika lesbijki, który przeczytałam niedawno?
środa, 21 września 2016
Kawowy BOOK TAG
Dawno na moim blogu nie było żadnego tagu, a że kilka dni temu zostałam nominowana przez Karolinę z bloga Kocham czytać! do niezwykle aromatycznego Kawowego BOOK TAGu, stwierdziłam, że właśnie dzisiaj na niego odpowiem. Zapraszam! :)
niedziela, 18 września 2016
Hard Beat. Taniec nad otchłanią – K. Bromberg [PRZEDPREMIEROWO]
Jeśli śledzicie mojego bloga, wiecie, że K. Bromberg kupiła mnie totalnie. Jej książki to moje odkrycie lata. Wkrótce w księgarniach pojawi się kolejna jej powieść, której fabuła tym razem dotyczyć Tannera, brata znanej z serii Driven Rylee. Czy i tym razem autorka stanęła na wysokości zadania?
czwartek, 15 września 2016
Dobre, bo polskie
Czytacie książki polskich autorów? Ja czytam, choć kiedyś jak ognia unikałam tytułów, które wyszły spod pióra rodaków. Z czasem jednak moje podejście do twórczości Polaków zaczęło się zmieniać, a ja dawałam szansę kolejnym powieściom, które powoli odczarowywały moje spojrzenie na polskich pisarzy. Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o kilku autorach, których powieści zmieniły moje podejście do poszczególnych gatunków.
wtorek, 13 września 2016
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów – Aneta Jadowska [PRZEDPREMIEROWO]
Twórczość Anety Jadowskiej była do tej pory mi obca. Gdzieś czasami obił się o uszy tytuł jakiejś książki, gdzieś czasami wpadła w oko okładka i to tyle. Nie miałam bladego pojęcia, czego mogę spodziewać się po jej książce, kiedy w moje ręce wpadła otwierająca nowy cykl o Nikicie Dziewczyna z Dzielnicy Cudów. Jak się okazuje, Nikita jest to postać, która przewijała się gdzieś w tle serii o Dorze Wilki. Nie miała okazji zapoznać się z nią, dlatego do lektury Dziewczyny podeszłam z zupełnie świeżym spojrzeniem. Co o książce powiedzieć mogę już po jej przeczytaniu?
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.