Kącik Outlandera

Witaj w Kąciku Outlandera!
Skoro się tutaj znalazłeś, znaczy to tyle, że ciekawi Cię seria Obca Diany Gabaldon lub/i serial Outlander. Znajdziesz tutaj recenzje kolejnych tomów serii, wywiady z autorką, aktorami, newsy dotyczące książek lub serialu. Klikając w zdjęcie przeniesiesz się do odpowiedniego postu.
Życzę przyjemnej lektury!

Książki:
Tom I – Obca

Tom II – Uwięziona w bursztynie

Tom III – Podróżniczka

Tom IV – Jesienne werble

Tom V – Ognisty krzyż


Serial:
10 powodów, dla których warto oglądać serial Outlander

Caitriona Balfe o trzecim sezonie Outlandera

Autorka:
Diana Gabaldon o serii Obca

5 komentarzy:

 1. Co za wspaniała strona ! Jestem zachwycona że piszesz o moim ulubionym cyklu powieściowym - pięknie i merytorycznie. Jestem prawdziwą fanką tej serii - nie tylko książki ale i serialu - inspiruje moje życie. Pozdriawiam serdecznie i dzięuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. PS Innych Fanów oraz Twórczynię tego wspaniałego bloga zapraszam do dyskusju i zamieszczenia swoich spostrzeżeń

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również przeszłam przez szczelinę w skale. Zupełnie nieświadoma wpadłam jak śliwka w kompot, wciskając '''odtwórz''. Tak jestem słuchaczką, nie czytelniczką. Ma to swoje wady i zalety, ale nie o tym. Zainteresował mnie wywiad z autorką. Pytanie dot. Jamiego wpatrzonego w okno pensjonatu. Czy to aby na pewno był on? Opis klamry którą miał na sobie, i której tak wnikliwie przyjrzał sie Frank.... Czy to nie klamra Marcusa Macrannocha? (Więzienie, wilki, krowy itd). Który ze Szkotów przeszedł do naszych czasów? Dziękuję za przetłumaczony wywiad i chęć monitorowania tematu. Serial na razie odpuszczam. Niech najpierw zadziała magia wyobraźni.
  PS blog bardzo dobry. Znajdę czas aby tu dłużej poszperać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Któryś ze Szkotów przeszedł do współczesności? :O Nie miałam o tym pojęcia, w książkach jestem dopiero na piątym tomie i nie przypominam sobie, by coś takiego było w tym, co już przeczytałam.
   Serial naprawdę polecam, bo dosyć wiernie oddaje książkę. Pewne zmiany oczywiście są, ale i tak należą się twórcom i aktorom ukłony za to, jak przenoszą powieści na ekran. Diana Gabaldon jest konsultantką na planie i swojego dzieła raczej nie dałaby skrzywdzić. Póki co, powoli końca dobiegają prace nad trzecim sezonem, który skupia się na wydarzeniach z "Podróżniczki", więc chyba warto obejrzeć serial, kiedy te trzy tomy ma się już za sobą. :)

   Usuń
  2. Ot, piętno pojemności powieści. Nie da się, zapamiętać wszystkich szczególików. Jest o tym mowa na samiuśkim początku pierwszego tomu. Wyłapałam to, bo ja właśnie jestem na etapie początkowym. Zakończony tom pierwszy. Wchodzę w świat drugiego tomu, zakończę go i deser- SERIAL. Staram się ze wszystkich sił, jeszcze nie przygladać się zmaterializowanym postaciom książki. a potem mam nadzieje wakacje od Outlanderki, jeśli mi na to pozwoli. Liczę wybrać coś z Twojego menu. Wybiorę kilka, sprawdzę czy mam podobne zdanie do twoich opinii i albo zostanę albo pożegluję dalej ;)
   PS założyłam, że ów Szkot to osoba z drugiej strony lustra, tak sugestywnie zostało to opisane. Ale teraz Ty nawet to, podałaś moim wątpliwością. Oszaleje ����

   Usuń

Witaj w Zaczytanej Dolinie!
Cieszę się, że tutaj zawitałeś. Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz jest dla mnie ważny i sprawia mi ogromną radość. Dzięki nim mogę również dowiedzieć się, co robię dobrze, a co źle. Nie bój się wypowiedzieć swojego zdania. :)
Ze swojej strony proszę tylko o wzajemny szacunek. :)


Żeby skomentować post, nie trzeba się logować. Zachęcam także do polubienia profilu ma facebooku i obserwowania na instagramie!