niedziela, 18 września 2016

Hard Beat. Taniec nad otchłanią – K. Bromberg [PRZEDPREMIEROWO]

Jeśli śledzicie mojego bloga, wiecie, że K. Bromberg kupiła mnie totalnie. Jej książki to moje odkrycie lata. Wkrótce w księgarniach pojawi się kolejna jej powieść, której fabuła tym razem dotyczyć Tannera, brata znanej z serii Driven Rylee. Czy i tym razem autorka stanęła na wysokości zadania?

Tanner Thomas jest korespondentem wojennym. Właśnie wraca do pracy po osobistej tragedii, jaką przeżył niedawno. Jego wieloletnia przyjaciółka i fotograf zginęła w ataku podczas jednej z ich reporterskich wypraw. Żeby zagłuszyć ból po stracie i poczucie winy, że nie ochronił jej przed niebezpieczeństwem, Tanner rzuca się w wir pracy. Rolę jego nowego fotografa ma pełnić młoda i początkująca w branży Beaux, dla której kompletnie – nie bez wzajemności – traci głowę.
Ich relacja nie należy do najłatwiejszych. Obydwoje wiedzą, że dla dobra współpracy nie powinni angażować emocjonalnie, jednak nie są w stanie przeciwstawić się sile, jaka przyciąga ich do siebie. To jednak nie wszystko. Beaux jest skryta i niechętnie opowiada o przeszłości. Co takiego wydarzyło się w jej życiu, że nie chce do tego wracać? I czy w ogarniętym wojną kraju, gdzie niebezpieczeństwo może nadejść z każdej strony, tych dwoje będzie miało szansę zaznać trochę szczęścia?

Od lektury Fueled K. Bromberg przyzwyczaiła mnie do tego, że narracja w jej książkach prowadzona jest z punktu widzenia obydwojga głównych bohaterów, a czytelnik może poznać motywacje każdego z nich. Tym razem jednak autorka mnie zaskoczyła, gdyż do głosu dopuściła jedynie Tannera. Poznajemy tylko jego myśli i emocje – ból po stracie Stelli i cały wachlarz uczuć, jakie budzi w nim Beaux. W jego sercu i głowie walczą ze sobą sprzeczności między tym, co zrobić powinien, a co zrobić naprawdę pragnie. Beaux jest dla niego zagadką, a za sprawą narracji tylko z punktu widzenia Tannera, jest zagadką również i dla czytelnika. Wraz z nim głowimy się nad tym, jaką przeszłość skrywa dziewczyna, i wraz z nim poznajemy jej tajemnice.

Każda z powieści Bromberg jest naładowana emocjami i nie inaczej jest tym w przypadku. Między bohaterami iskrzy bardzo mocno. Tanner i Beaux to dwa silne charaktery – każde z nich jest uparte, a starcie takich osobowości musi sprawić, że posypią się iskry. Ich zachowania są pełne pasji – nieważne czy się kłócą, czy ulegają pożądaniu, czy po prostu wspólnie nad czymś pracują. Między nimi rodzi się uczucie, które z jednej strony potrafi oczarować magią subtelnych doznań, a z drugiej rozpalić wyobraźnię ogniem pożądania.
Po raz kolejny Bromberg wykreowała postacie, których nie da się nie polubić. Tannera polubiłam już podczas lektury serii Driven, gdzie pojawił się jedynie na chwilę. Teraz mogłam poznać go lepiej i jest to kolejny dowód na to, że autorka jest mistrzynią w kreowaniu silnych męskich charakterów. Do Beaux nie od razu zapałałam sympatią – początkowo ta postać trochę mnie irytowała, kiedy emocje brały u niej górę nad rozsądkiem, jednak z czasem, im bardziej Tanner się do niej zbliżał, tym bardziej przychylnym okiem patrzyłam na nią.

Książki K. Bromberg zaliczają się do literatury erotycznej. Chociaż samym zbliżeniom, kiedy już do nich dochodzi, autorka potrafi poświęcić po kilka stron i z dbałością o szczegóły opisać cały akt, to nie seks jest tym, na czym skupiają się jej powieści. W każdej z nich chodzi przede wszystkim o emocje, o żar uczuć między bohaterami. Seks jest tylko ich dopełnieniem i w żadnym stopniu nie odczułam podczas lektury żadnej z jej książek, iż jest ona nim przepełniona. K. Bromberg potrafi to idealnie wyważyć, a w tym gatunku literacki naprawdę nietrudno o przesadę.

Hard Beat to powieść, która zapewnić może czytelnikowi sporo emocji. Wpływ na to, co wraz z bohaterami przeżywać może czytelnik, ma wpływa także miejsce, w jakim rozgrywa się akcja. Bliski Wschód, działania wojenne, misje militarne – nie brakuje chwil, kiedy tempo akcji zostaje podkręcone na maxa, a napięcie sięga zenitu. Pewne z wydarzeń, jakie mają miejsce w książce, udało mi się przewidzieć, ale o samej książce nie mogę powiedzieć, iż jest przewidywalna. Zdecydowanie nie. Autorka nieraz zaskoczyła mnie tak bardzo, że zbierałam szczękę z podłogi.

Hard Beat to powieść przepełniona emocjami i sekretami, w której namiętność miesza się z adrenaliną. Bromberg po raz kolejny potwierdziła swój talent do tworzenia historii, które potrafią zawładnąć sercem i umysłem czytelnika, które wciągają bez reszty do samego końca.

Jeśli lubicie pełne emocji romanse, to Hard Beat jest stworzone dla Was. Nieważne, czy czytaliście wcześniejsze z powieści Bromberg, czy też nie, możecie sięgnąć po nią bez obaw, czy odnajdziecie się w jej treści. Polecam!
Książka swoją premierę będzie miała 28 września 2016 r.
Zaczytanego dnia,


Szczegółowe informacje:
Tytuł: "Hard Beat. Taniec nad otchłanią"
Autor: K. Bromberg
Tytuł oryginalny: "Hard Beat"
Tłumaczenie: Marcin Michnik
Seria: Driven – tom VIII
Wydawnictwo: Editio Red
Rok wyd.: 2016
Stron: 352
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 39,90 zł


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Editio Red.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.