wtorek, 13 grudnia 2016

Kącik Outlandera: Caitriona Balfe o trzecim sezonie serialu

Jeśli ktoś jeszcze nie wie o tym, jaką miłością zapałałam do serii Obca i serialu Outlander, dowie się tego teraz. ;) Pomyślałam, że skoro tak lubię tę opowieść, zasługuje ona na to, by zyskać swoje własne miejsce na moim blogu. Postanowiłam stworzyć cykl postów Kącik Outlandera, w którym będę umieszczała to, co będzie związane z książką lub serialem i co uznam za tyle ciekawe, by o tym napisać. W panelu menu bloga znajdzie się także specjalna strona, na której będą odnośniki do wszystkich postów z tego cyklu. To będzie taki specjalny, zupełnie outlanderowy kącik bloga. :)
Dzisiaj mam dla Was tłumaczenie wywiadu z 6 grudnia, jaki z odtwórczynią roli Claire w serialu przeprowadziło Entertainment Weekly. Caitriona Balfe odpowiedziała na pytania o prace nad trzecim sezonem, tak więc jeśli podobnie jak ja wyczekujecie z niecierpliwością powrotu Claire i Jamiego na mały ekran, zapraszam do lektury. :)

ENTERTAINMENT WEEKLY: Czym się teraz zajmujesz?
CAITRIONA BALFE: Grałam z Brianną (graną przez Sophie Skelton) sceny z Bostonu.

EW: To znaczy, że część Glasgow w Szkocji odgrywa Boston?
CB: Tak. W studiu mamy bostońskie mieszkanie Claire i Franka, a część West Endu w Glasgow służy za plan podczas scen plenerowych.

EW: Czy możesz zdradzić, który odcinek teraz nagrywacie?
CB: Wkrótce nagrywamy szósty i siódmy. Nagraliśmy już ósmy. Jesteśmy na półmetku.

EW: Jak dalece poznałaś scenariusz? Czy wiesz, jak skończy się ten sezon?
CB: Nie. W tym tygodniu zaczynamy kolejny etap nagrań, a dopiero w zeszłym tygodniu dostałam scenariusz. Nie mam wiele czasu, dostałam tylko pierwszy ze scenariuszy, nadal czekam na drugi. To jednak może nastąpić całkiem szybko. Wiemy oczywiście, jak generalnie może skończyć się ten sezon, bo czytaliśmy książkę, ale co scenarzyści zadecydują się z nim zrobić, dowiemy się dopiero wówczas, kiedy otrzymamy scenariusz.

EW: Nagrywacie ten sezon w kolejności? Czy nagrywałaś już coś z Samem Heughanem (który gra Jamiego Frasera)?
CB: Nagrywamy nieco nie po kolei, Sam i ja nagraliśmy dotąd jeden wspólny odcinek. Od teraz jednak Claire i Jamie będą razem, tak więc Sam i ja będziemy teraz do samego końca razem na planie. Większość początkowych odcinków sezonu nagraliśmy najpierw, ale jeden musieliśmy nagrać wcześniej z powodu różnych grafików grających w nim aktorów. Więc tak, nieco razem już zrobiliśmy.


EW: Kilka tygodni temu mogliśmy zobaczyć zdjęcie z ujęcia, w którym przechadzasz się po polu bitwy. Czy była to może scena ze snu, w którym Jamie wyobraża sobie swoje życie bez ciebie?
CB: Nie sądzę, by Jamie umiał wyobrazić sobie życie bez Claire. To obraz, jaki pojawił się w jego głowie. Tak najlepiej mogę to określić.

EW: Czy mogłabyś opowiedzieć nam o mrocznych miejscach, w jakich znalazłaś się w poprzednim sezonie, jak w odcinku, w którym umiera twoja córka, Faith?
CB: To dar, kiedy aktor dostaje materiał, w którym może zgłębić różne aspekty człowieczeństwa, śmierci, straty i miłości. To esencja naszego człowieczeństwa, więc możliwość zgłębiania tego jest zawsze satysfakcjonująca. W tym odcinku, którego scenariusz napisał Toni Graphia,... niełatwo było odnaleźć w sobie tę emocjonalną przestrzeń i pozostać w niej, szczególnie kiedy nagrywaliśmy go przez ponad tydzień, ale to była piękna i ważna część historii tej postaci. Trzeci sezon będzie inny, zwłaszcza jego początek, kiedy widzimy krótkie obrazy tego, kim jako kobieta na przestrzeni 20 lat stała się Claire. To był inny rodzaj wyzwania. Jak opowiedzieć dwudziestoletnią historię związku i życia kobiety w zaledwie kilku scenach? To jest wyjątkowe wyzwanie, zupełnie inne niż w poprzednim sezonie.

EW: Jak teraz wygląda Claire?
CB: Inaczej. Przemierzamy 20 lat, więc zobaczycie trochę stylu lat 40., trochę 50., trochę 60. Lata 60. widzieliśmy już w poprzednim sezonie. Potem Claire powraca przez kamienie i nosi rzeczy podobne do tych, które nosiła we Francji, ale nieco stonowane. Nie jest to tak ekstrawagancka garderoba, jaką nosiłam w poprzednim sezonie.

EW: Jak było na planie pod względem obecności paparazzi? Czy dostrzegasz ich więcej niż wcześniej?
CB: Trochę. Nagrywamy w okolicach Glasgow i jacyś ludzie się pojawiają, ale generalnie w Wielkiej Brytanii odnoszą się oni z szacunkiem, w Glasgow nie ma też zbyt wielu paparazzi, co jest miłe. Są takie dni, kiedy jesteśmy na planie i nie zawsze zauważymy się ich obecność, a potem kilka dni później ktoś mówi: „Widzieliśmy, jak nagrywaliście.” i nagle uświadamiasz sobie, że wszędzie są zdjęcia! Dopóki nie wypływają jakieś paskudne fotki, staram się tego nie zauważać.

EW: Zamierzacie w tym miesiącu pracować do samych świąt Bożego Narodzenia? Jak wygląda plan produkcji?
CB: Tak. Wydaje mi się, że przerwiemy zdjęcia 2-3 dni przed świętami, tak więc do 22 grudnia będziemy nagrywać.

EW: Czy telewizja Starz zdradziła wam, kiedy serial powróci na ekrany?
CB: Na szczęście tej kwestii jestem zupełnie nieświadoma. Nie muszę kłamać. Nie muszę udawać, że nie wiem. Nie mam pojęcia.

EW: Czy w 2017 roku będziesz pracować nieprzerwanie przez większość czasu? Wiesz, kiedy będziesz miała dłuższą przerwę?
CB: Wiem, kiedy zakończymy prace nad trzecim sezonem i jeśli nie będziemy mieli przerwy, kilku głównych aktorów może wylądować w szpitalu. Muszą dać nam przerwę. Ten serial to ogrom pracy i przejście od pracy nad jednym sezonem do pracy nad kolejnym jest niewykonalne. Nie wiem, ile ona potrwa.

*****
Och, nie mogę doczekać się trzeciego sezonu serialu! Będzie się tyle działo!
Oryginalny tekst wywiadu oraz zdjęcie z pola bitwy znajdziecie tutaj.
Źródło zdjęcia z grafiki tytułowej: starz.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.