sobota, 21 listopada 2015

Nie tylko zaczytane polecajki #5


Witam Was serdecznie w kolejnym poście z cyklu Nie tylko zaczytane polecajki. To już piąta odsłona tego cyklu. Macie troszeczkę czasu? A więc zapraszam Was do zapoznania się z tym, co tym razem wygrzebałam w sieci. :)

  • Zwykle zaczynam od quizu, więc i tym razem od tego zaczniemy. Spolegliwy, lapidarny, ambiwalentny - czy wiecie, co oznaczają te słowa? Przed Wami 10 pytań o znaczenie słów. Przyznam, że trochę bałam się wyniku, bo odpowiadałam niepewnie. Czasem może wydawać się, że znamy znaczenie jakiegoś słowa, a okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Sądziłam, że wynik mnie rozgromi, ale nie było źle. Uzyskałam 8/10 punktów. A jak Wy sobie poradzicie? :)

  • Czy są tutaj fani filmu Now you see me, którego tytuł po polsku został przetłumaczony jako Iluzja? W przyszłym roku w czerwcu pojawi się w kinach druga część, a kilka dni temu pojawił się w sieci pierwszy zwiastun. Na mnie film zrobił wrażenie - efekty specjalne i cała intryga zbudowana wokół czwórki magików są po prostu świetne. Już nie mogę doczekać się kontynuacji. Ciekawe, jaka rola przypadnie w filmie Danielowi Radcliffe'owi. :)


  • A skoro już w temacie zwiastunów jesteśmy - również w przyszłym roku po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć  Chrisa Hemswortha w roli Łowcy, a Charlize Theron w roli Złej Królowej, oto bowiem na ekranach kin pojawi się film Łowca i Królowa Lodu. Jak wskazuje tytuł, tym razem niezrównany Łowca będzie musiał stawić czoła także Królowej Lodu, w którą wcieli się Emily Blunt. Zwiastun robi wrażenie i mimo iż Królewna Śnieżka i Łowca podobał mi się średnio, chętnie obejrzę ten film. :)


  • Planujecie może wyjazd do Wielkiej Brytanii? Oto zestawienie szesnastu uroczych księgarni, jakie można znaleźć na Wyspach. Jeśli macie zamiar tam się pojawić, możecie sprawdzić, czy w okolicy nie znajduje się któraś z nich, by móc zobaczyć ją na własne oczy. ;) A jeśli nie wybieracie się nigdzie, zawsze możecie pooglądać ciekawe zdjęcia. ;)

  • Zdarza Wam się utracić wiarę w człowieka? Tragiczne zdarzenia z zeszłego tygodnia, jakie rozegrały się w Paryżu, mogły ją mocno nadszarpnąć. Portal BuzzFeed przygotował listę 31 książek, które Wam tę wiarę przywrócą. Nie czytałam wielu z nich, ale są na liście książki, które mam zamiar kiedyś przeczytać. A ile Wy z nich znacie?

  • Na koniec coś śmiesznego. :D Jak koty zareagują, kiedy ich właściciele po cichu położą na podłodze przy nich ogórki? Zobaczcie sami! Ja się prawie popłakałam ze śmiechu. :D


Na dzisiaj to już wszystko. Jak Wam się podobało? Mam nadzieję, że umiliłam Wam czas. Na kolejne Nie tylko zaczytane polecajki zapraszam już za dwa tygodnie. :)
Zaczytanego dnia,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.