sobota, 7 listopada 2015

Nie tylko zaczytane polecajki #4


Witajcie w ten sobotni poranek! I znowu dwa tygodnie minęły, a więc pora na kolejny post z cyklu Nie tylko zaczytane polecajki. Macie chwilę, by troszeczkę się rozerwać? A więc zapraszam! Zobaczcie, co dzisiaj dla Was przygotowałam. :)

  • Jakiś czas temu oglądałam na kanale Anity z Book Reviews filmik First Sentence Challenge. Anita wraz z Ulą zrobiły sobie wyzwanie, w którym jedna z nich czytała pierwsze zdanie z jakiejś książki, a druga musiała odpowiedzieć, jaki to tytuł. Bardzo spodobało mi się to wyzwanie i przypomniało mi się, że kiedyś robiłam quiz, w którym były podobne zasady. Wygrzebałam go, byście sami spróbowali swoich sił. :) Każde pytanie to cytat będący pierwszą frazą z książki. Macie cztery możliwości wyboru odpowiedzi, pytań jest dziesięć. Jak sobie poradzicie? Mój wynik to 7/10, ale przyznać muszę, że trochę strzelałam. ;)

  • Kto z Was pamięta bajki z kanału Polonia1? Ja pamiętam, to moje dzieciństwo. W królestwie kalendarza, Fantastyczny świat Paula, Giggi la Trottola, Kapitan TsubasaGenerał Daimos... Ach, uwielbiałam je! Jeśli tak, jak ja, animacje z tego kanału były częścią Waszego dzieciństwa, możecie przekonać się, czy jeszcze je pamiętacie. Przed Wami quiz, który sprawdzi Waszą pamięć. Ja uzyskałam wynik 9/11. A jak Wam pójdzie? :)

  • Widzieliście kiedyś, jak zachowuje się bańka mydlana na mrozie? Kilka dni temu mieszkający w Calgary Chris Ratzlaff wrzucił na youtube nagranie, w którym możecie zobaczyć, jak te delikatne mydlane cudeńka zachowują się w temperaturze -30°C. Mężczyzna ten ma specjalną recepturę na mieszankę mydlaną, by puszczane bańki były trwalsze. Efekty jego pracy możecie obejrzeć poniżej. Coś pięknego. :)


  • Macie tatuaże? A może marzycie o zrobieniu sobie jakiegoś? Ludzie mają wytatuowane na skórze naprawdę różne rzeczy. Niemało jest też tatuaży inspirowanych książkami. Przed Wami 30 zdjęć z inspirowanymi literaturą ozdobami (bo te naprawdę zdobią) skóry.

  • Przedwczoraj pojawił się w sieci pierwszy zwiastun kontynuacji Alicji w Krainie Czarów Tima Burtona. Prezentuje się naprawdę magicznie. :) Premiera filmu 26 maja 2016 r. Mam nieodparte wrażenie, że to przez pracę nad tym filmem premiera Osobliwego domu pani Peregrine została przesunięta na grudzień 2016 r.


  • Czy są tutaj fani serialu Przyjaciele? Uwielbiam ten serial, jest po prostu rewelacyjny! Przed Wami lista 23 słów, których nowe znaczenie znają jedynie fani serialu. Pamiętacie sytuacje, w których zostały one użyte? Potrafili byście powiedzieć, co znaczyły w serialu, zanim przeczytacie ich definicje? :)

  • Na koniec coś, co chciałam wstawić już w poprzednim poście z tego cyklu, ale ze względu na tematykę i ciszę wyborczą, powstrzymałam się - fragment stand-upu Abelarda Gizy o wyborach. Jak zawsze celnie, jak zawsze zabawnie. :D


To już wszystko na dzisiaj. Jak Wam się podobało? Mam nadzieję, że umiliłam Wam czas. Na kolejne Nie tylko zaczytane polecajki zapraszam już za dwa tygodnie. :)
Zaczytanego dnia,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.