sobota, 19 grudnia 2015

Nie tylko zaczytane polecajki #6


Cztery tygodnie minęły od ostatniego postu z cyklu Nie tylko zaczytane polecajki. Dlaczego szósty post tego cyklu nie pojawił się o czasie? Otóż dwa tygodnie temu trwał BookAThon i nie miałam zupełnie czasu na to, żeby przeszukać sieć w poszukiwaniu ciekawych rzeczy, które mogłabym Wam pokazać. Dzisiaj już co nieco mam. ;) Jesteście ciekawi, co tym razem znalazłam? Czytajcie dalej, zapraszam! :)
  • Na pierwszy ogień idzie test. Znacie różnicę między słowami "efektowny" i "efektywny"? Oto 11 pytań, w których możecie sprawdzić swoją znajomość znaczenia podobnie brzmiących wyrazów. Mnie udało się osiągnąć wynik 9/11. A jak Wam pójdzie? Sprawdźcie sami! :)

  • Może na kupno takich prezentów pod choinkę już trochę za późno, ale przecież okazji do obdarowywania mola książkowego jakimś gadżetem znajdzie się w roku o wiele więcej. Oto kilka pomysłów, jak sprawić przyjemność książkoholikowi genialny prezent:


  • Pewna, żyjąca na Alasce, rodzina ozdobiła swój dom łańcuchami świątecznych lampek, a możliwość włączania i wyłączania światła oddała internautom. Utworzyli specjalną stronę, na której można pobawić się wyłącznikami. Przez cały czas na żywo można obserwować podgląd z umieszczonej przed domem kamery. Strona zyskała niemałą popularność i codziennie notuje wiele odwiedzin ludzi, którzy chcą popstrykać ich lampkami. Macie ochotę także to zrobić? :D Proszę bardzo:

  • Wszyscy książkoholicy mają swoje małe dziwactwa. Nikt nie zrozumie ich lepiej, niż drugi mól książkowy. Oto 24 rzeczy, których w swoim życiu doświadczają ludzie obsesyjnie zakochani w książkach, a każdą z nich dodatkowo ilustruje zabawny gif. Aż można mieć wrażenie, że ktoś wkradł się do głowy, tworząc to zestawienie. ;)

  • Uwielbiam koty - sama mam 4-letnią już kotkę, lubię przeglądać zdjęcia i filmiki z kotami. Ostatnio natrafiłam na filmik, w którym kot atakuje pluszowego tygrysa. Sama nieraz słyszałam, jak to kot potrafi głośno klepnąć łapką, ale ten przebija wszystko. Istny koci Rocky :D


  • W ubiegłym tygodniu w sieci pojawił się zwiastun filmu, jaki w lipcu przyszłego roku wejdzie do kin. Jest to Tarzan: Legenda (The Legend of Tarzan). Zwróciłam na niego uwagę, bo główną rolę gra w nim Alexander Skarsgård, którego darzę sympatią od kiedy zaczęłam oglądać serial True Blood, w którym zagrał on Erica. Jeśli chodzi zaś o sam zwiastun, przyznać muszę, że zapowiada się ciekawe widowisko. :)


  • Na koniec coś, co zapewne każdy potteromaniak ma już za sobą. We wtorek pojawił się w sieci pierwszy zwiastun Fantastycznych zwierząt. Nie mogę doczekać się kolejnych materiałów filmowych, no i oczywiście, samego filmu. :D Szkoda tylko, że aby go zobaczyć, trzeba będzie czekać aż do listopada...


Na dzisiaj to już wszystko. Jak Wam się podobało? :) Mam nadzieję, że umiliłam Wam czas. Na kolejne Nie tylko zaczytane polecajki, już w zwykłym trybie, zapraszam za dwa tygodnie. :)
Zaczytanego dnia,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.