środa, 9 grudnia 2015

Zniewoleni – Emma Chase

Uwielbiam styl Emmy Chase. Zakochałam się w Zaplątanych od pierwszych stron. Niepowtarzalna narracja i spora dawka humoru sprawiły, że po prostu musiałam sprawić sobie trzeci tom tej wyjątkowej serii. Co prawda cześć zatytułowana Zniewoleni nie skupia się na duecie Drew i Kate, ale w dalszym ciągu zachwyca.

Matthew Fisher poznaje Dolores Warren dzięki Kate. Dziewczyna od razu wpada mu w oko. Piękna, wyzywająca i diabelnie inteligentna. Grzechem byłoby się z nią nie umówić. Dee jest kobietą, której nie zależy na stałym związku. Dla Matthew taki układ wydaje się być idealnym. Co jednak się stanie, gdy jego serce mocniej dla niej zabije? Jak przekona przeciwniczkę związków, że nie jest taki, jak reszta facetów?

W Zniewolonych do głosu dochodzi Matthew - przyjaciel Drew, który pojawia się w poprzednich częściach. Poznajemy kulisy początków znajomości z Dolores - przyjaciółką Kate. Mając na koncie przeczytane poprzednie dwa tomy, wiemy, jak związek ich się rozwinął. Ale jak sam Matthew mówi, to nie zakończenie jest tym, co jest najciekawsze. Mamy szansę przekonać się, jakie trudności ci dwoje musieli pokonać, by być razem. Wydawać by się mogło, że po dwóch tomach, gdzie akcja powieści skupiała się na Drew i Kate, trudno będzie przyzwyczaić się do treści, która obraca się wokół bohaterów drugoplanowych. Mnie jednak ten zabieg bardzo przypadł do gustu. Świat, jaki Emma Chase wykreowała w dwóch pierwszych częściach, po prostu się rozszerzył i od razu polubiłam nową dwójkę głównych bohaterów.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Naprawdę mnie wciągnęła i trudno było się od niej oderwać. Powieści Emmy Chase cechuje nie tylko wyjątkowy styl narracji, w którym bohater prowadzi swoisty dialog z czytelnikiem. Sporo w nich humoru, dzięki czemu czas spędzony z jej książkami zapewni zdecydowaną poprawę nastroju. Nie brak także napisanych ze smakiem scen erotycznych. Zniewoleni to naprawdę wyższa półka wśród erotyków.

Mimo iż styl narracji jest bardzo zbliżony do tego, jaki znajdziemy w poprzednich częściach, autorce udało się zachować odrębny charakter postaci, jaką jest Matthew. Między nim a Drew są pewne podobieństwa, jednak autorka starała się podkreślić przede wszystkim dzielące ich różnice, by czytelnik nie miał wrażenia totalnego ponowienia schematu. Matthew to sympatyczny, cierpliwy i wyrozumiały facet, który zrobi wszystko, by Dee uwierzyła w jego dobre intencje. W przypadku postaci żeńskich na pierwszy plan wysunęły się różnice pomiędzy Dolores i Kate, które jednak nie miały żadnego wpływu na przyjaźń, jaka je łączy. Dee to zwariowana i dosyć uparta osóbka, która za fasadą luźnego podejścia do życia skrywa skrzywdzone serce. Polubiłam ten duet i z ogromną przyjemnością obserwowałam rozwijające się między nimi uczucie.

Zniewoleni to świetny wybór, kiedy poszukuje się lekkiego i trochę pikantnego romansu, który dodatkowo rozbawi i poprawi humor. Spędziłam w jego towarzystwie kilka przyjemnych godzin, które utwierdziły mnie w moim zachwycie dla niebanalnego stylu Emmy Chase.

Moja ocena: 8/10 (rewelacyjna)

Polecam gorąco zarówno Zniewolonych, jak i poprzednie dwa tomy serii Tangled. Jeśli poszukujecie dobrej książki w gatunku erotyków, przy której nie będziecie się nudzić, mało tego, będziecie zaśmiewać się na głos, to zdecydowanie jest to pozycja dla Was. :)
Zaczytanego dnia,


Szczegółowe informacje:
Tytuł: "Zniewoleni"
Autor: Emma Chase
Tytuł oryginalny: "Tamed"
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Seria: Tangled - tom 3
Wydawnictwo: Filia
Rok wyd.: 2015
Stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 39,90 zł

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.