wtorek, 24 maja 2016

Związani – Emma Chase

Po trzech tomach serii Tangled, przyszła pora na jej zakończenie. Chociaż samą serię polubiłam, ostatnia część swoje musiała odstać na półce. W ubiegłym tygodniu chwyciłam za nią, bo nabrałam ochoty na coś lekkiego, co szybko pochłonę. Jak podobało mi się ostatnie spotkanie z Drew Evansem? O tym w dzisiejszej recenzji. :)

Uwaga: Jeśli nie czytałaś przynajmniej pierwszych dwóch tomów, ale zamierzasz to zrobić, nie czytaj tej recenzji. :)
Trzeci tom serii, Zniewoleni, skupił się na Dee-Dee i Matthew, którzy to w poprzednich tomach są postaciami drugoplanowymi. Czwarty tom ponownie skupia się na Drew i jego związku z Kate. Od wydarzeń opisywanych w Zakręconych minęły około 2 lata. Para wychowuje synka, a ich związek wkracza w decydujący etap. Drew, niegdyś zdeklarowany przeciwnik małżeństw, stanie przed ołtarzem, by na zawsze związać swój los z losem Kate. Ślub i wesele odbędą się z wielką pompą, w końcu Kate na to zasługuje. Ale zanim to nastąpi, tych dwoje czekają szalone wieczory: kawalerski i panieński. Jak się bawić, to na całego, a gdzie zaszaleć lepiej, jak nie w Las Vegas? Drew, oczywiście, nie byłby sobą, gdyby po drodze czegoś nie schrzanił. Co zbroił tym razem i czy do ślubu dojdzie? O tym przekonacie się, sięgając po Związanych.

Przyznam szczerze, że obawiałam się tego tomu. Bardzo często, kiedy w książkowych romansach czy erotykach para wchodzi w etap przygotowań do ślubu i posiadania dziecka, czytelniczka zalewana jest tonami cukru, słodkości i różnych śliczności. Robi się tak słodko, że aż mdli. Emma Chase na szczęście nie podążyła tą drogą, a to wszystko za sprawą dobrze znanego z poprzednich części stylu narracji oraz charakteru i przede wszystkim humoru Drew.

Po raz kolejny główny bohater prowadzi z czytelniczką swego rodzaju dialog. Komentuje opowiadane wydarzenia z właściwą sobie swobodą. W swojej opowieści wraca także wspomnieniami do chwil, które wydarzyły się w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy to czytelniczki nie towarzyszyły mu na każdym kroku. Zarówno jego narracja, jak i dialogi, to spora dawka humoru. Akcja powieści nie daje się nudzić – bawi, czasem szokuje, rozpala wyobraźnię, a nawet potrafi odrobinę wzruszyć. Lektura upłynęła mi z uśmiechem na twarzy, a stan ten przerywały głośne wybuchy śmiechu.

Związani to nie tylko świetnie wykreowane postacie Drew i Kate, którzy przeszli od początku ogromną zmianę. To także cała masa bardzo ciekawych postaci drugoplanowych, a każda z nich wprowadza coś do powieści i ubarwia ją. Pod tym względem nie mam autorce nic do zarzucenia.

Ostatni tom serii Tangled to bardzo przyjemne zakończenie tej historii i chyba trudno byłoby wymarzyć sobie lepsze. Trochę było mi żal rozstawać się z bohaterami, bo bardzo ich polubiłam przez te wszystkie części, jednak doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ciągnięcie dalej tej opowieści byłoby robione na siłę.

MOJA OCENA: 7/10

Polecam całą serię Tangled, bo wyróżnia się ona na tle innych powieści erotycznych. Styl Emmy Chase i spora dawka humoru czynią z jej książek naprawdę dobrą rozrywkę, przy której spędzicie relaksujące chwile.
Zaczytanego dnia,


Szczegółowe informacje:
Tytuł: "Związani"
Autor: Emma Chase
Tytuł oryginalny: "Tied"
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Seria: Tangled - tom 4
Wydawnictwo: Filia
Rok wyd.: 2016
Stron: 368
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 39,90 zł
Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.