piątek, 14 sierpnia 2015

Inwazja bazgrołów – Zifflin

Polski rynek jest ostatnio zalewany wszelkiego rodzaju kolorowankami dla dorosłych. Wymyślne wzory, przepiękne kwiaty i zwierzęta, przeurocze stworki - jest w czym wybierać. Ja również skusiłam się na jedną z takich kolorowanek. Mój wybór padł na Inwazję bazgrołów Zifflina.

Kolorowanka ta jest naprawdę warta uwagi. Każdy nowy egzemplarz jest zafoliowany, nie ma więc obaw, że może się uszkodzić w transporcie. Okładka jest matowa, więc także i ona nadaje się do pokolorowania, ale obrazek z okładki znajduje się również wewnątrz. Każdy z arkuszy w kolorowance jest perforowany, dzięki czemu pokolorowany obrazek można wyrwać i oprawić. Arkusze są z wysokiej jakości papieru, są dosyć grube, a rysunki znajdują się po jednej stronie kartki. Nie ma obaw, że coś przebije na drugą stronę, czy odbije ze strony sąsiedniej. Papier bardzo dobrze "łapie" kredkę, a kolorowanie nie sprawia żadnych problemów. Z tyłu kolorowanki doklejony jest arkusz tektury, który usztywnia całość. Dzięki temu można kolorować dosłownie na kolanie.

Autorem rysunków jest Kerby Rosanes. Artysta ten na swoim kanale na youtube, zaprezentował całą kolorowankę. Jeśli rozważasz jej zakup i jesteś ciekawy, czy jego rysunki Ci się spodobają, obejrzyj filmik. Może to rozwieje Twoje wątpliwości.


Zanim zakupiłam Inwazję bazgrołów, zastanawiałam się, czy w ogóle powinnam sobie coś takiego kupować. Przez głowę przewijały mi się myśli, że jestem na to stanowczo za stara. Trochę przez przypadek, ale robiąc ostatnio zakupy książkowe, niechcący zaakceptowałam transakcję z kolorowanką, mimo że niby usunęłam ją z koszyka. Nie mam pojęcia, jak to się stało, nie pytajcie, sama się nad tym zastanawiam. ;) W każdym razie, kiedy już kolorowanka znalazła się w moim domu, stwierdziłam, że mam w nosie to, czy ktoś powie, że jestem na to za stara. Kolorowanie okazało się być naprawdę odprężającym zajęciem, przy którym można się wyłączyć i nie myśleć o niczym. To naprawdę dobry sposób, żeby się odstresować, a dodatkowo rysunki Kerbiego Rosanesa są tak urocze!

Moja ocena: 8/10


Szczegółowe informacje:
Tytuł: "Inwazja bazgrołów"
Autor: Zifflin
Tytuł oryginalny: "Doodle Invasion"
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2015
Stron: 104
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 24,90 zł

Wystarczą kredki (duuużo kredek) i można rozpocząć odstresowujące kolorowanie
Pierwszy rysunek już skończony

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.