niedziela, 18 października 2015

Disney Book TAG

Nazbierało mi się ostatnio troszeczkę nominacji do tagów, więc trzeba zacząć na nie odpowiadać. Pierwszym w kolejności jest Disney Book TAG, do którego nominacja przywędrowała z bloga Chaos myśli. Serdecznie za nią dziękuję i zabieram się za odpowiedzi. :)

1. Mała Syrenka - bohater, który czuje się wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.
Odpowiem podobnie, jak w innym tagu, bo nie potrafię w tej chwili wymyślić niczego innego: Mara Dyer. Śmierć przyjaciół, przeprowadzka, nowa szkoła i tajemnicze wydarzenia, które się wokół niej dzieją i każą zastanawiać się nad stanem własnego zdrowia psychicznego. Zdecydowanie można poczuć się "nieswojo". ;)

2. Kopciuszek - bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę.
Niech będzie to America z Rywalek. Udział w Eliminacjach to nie tylko awans społeczny, gdzie bohaterka z Piątki staje się Trójką. Eliminacje to przede wszystkim zmiana wizerunku - wytworne suknie i niewiele, ale jednak poprawiona uroda. Przemiana na miarę Kopciuszka.

3. Królewna Śnieżka - książka, w której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie.
Endgame - dwunastu bohaterów, każdy inny, każdy ma swój sposób, by osiągnąć swój cel w morderczej grze o przetrwanie.

4. Śpiąca Królewna - książka, podczas której zasnęłaś czytając ją.
Zdarza się, oj zdarza. Ostatnio przeczytaną książką, przy której udało mi się przysnąć, było Co nas nie zabije Davida Lagercrantza. No cóż, męczyła mnie ta książka, więc i zasnąć nie było trudno.
5. Król Lew - bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem.
To chyba oczywisty wybór - Hopeless. Nie chcę spojlerować, dlatego nie powiem, co to było za przeżycie. Kto przeczytał, ten na pewno to wie.

6. Piękna i Bestia - książka, której się obawiałeś, a okazało się, że jest wspaniała.
Chyba jeszcze nie trafiłam na taką książkę. Sporo książek kupuję, więc są to tytuły, jakie koniecznie chcę mieć. Skoro się już na nie decyduję, nie ma mowy, bym się ich obawiała. Zawsze może mnie czekać rozczarowanie, zdarzyło mi się to już parę razy, ale nie przypominam sobie, bym się jakiejś książki obawiała.
7. Alladyn - bohater, którego życzenie się spełniło.
Wiedźmin Geralt z Rivii! :) W jednym z opowiadań wiedźmińskich Geralt ma do czynienia z dżinem, a jego ostatnie życzenie ma wpływ na cały jego (i nie tylko jego) późniejszy los.
8. Mulan - bohater, który udawał kogoś, kim nie jest.
Jak odpowiedzieć na to pytanie, by uniknąć spojlerów? Może nie wskażę konkretnego bohatera, a książkę - Toxic Rachel Van Dyken i tyle. ;)

9. Toy Story - książka, której bohaterów chciałbyś ożywić.
Jeśli za ożywieniem bohaterów poszłoby także "ożywienie" magii z książki, to chętnie przeniosłabym do realnego świata bohaterów Harry'ego Pottera. :)
10. Disney Descendants - ulubiony czarny charakter.
Rzadko kiedy, o ile w ogóle, darzę sympatią czarne charaktery. Nie przychodzi mi na myśl żadna postać, o której mogłabym powiedzieć, że lubię go w roli czarnego charakteru. Jeśli jednak mam wybierać, niech będzie to Voldemort. Dlaczego? Bo cała seria o Harrym Potterze jest po prostu świetna, więc czemu nie. :)


Uff... dotarłam do końca. Tym razem pominę nominacje, musicie mi to wybaczyć. ;) Wbrew pozorom, nie jest łatwo znaleźć odpowiedzi na pewne kategorie. Bardzo miło spędziłam czas, odpowiadając na ten tag. Mam nadzieję, że się Wam podobało. ;)
Zaczytanego dnia,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.