poniedziałek, 22 czerwca 2015

No kto by nie skorzystał? (prawie unboxing)

Często zdarza mi się przeglądać strony księgarni internetowych, żeby sprawdzać, jakie ceny oferują poszczególne z nich za książki, jakie kiedyś chcę sobie kupić. Lista takich książek jest dosyć długa i praktycznie w każdym miesiącu wydłuża się o jeden bądź kilka tytułów. W zeszłym tygodniu weszłam na stronę Świata Książki i zobaczyłam taki oto banner:


W praktyce oznaczało to około 270 tytułów za 9.99 zł lub 14.99 zł. Znalazłam wśród nich cztery z mojej listy książek, które chcę mieć. Taka okazja, no kto by nie skorzystał? Tak więc złożyłam zamówienie, które odebrałam dwa dni później w księgarni. Tym razem moja biblioteczka wzbogaciła się o:


  1. Pułapka uczuć Colleen Hoover - tę książkę wzięłam poniekąd w ciemno. Przeczytałam cztery tytuły Colleen Hoover i zakochałam się w jej stylu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że również i ta książka mi się spodoba. Pułapka uczuć to oczywiście kolejna książka new adult. Po śmierci ojca, 18-letnia Layken przeprowadza się wraz z matką i bratem z Teksasu do Michigan, gdzie zaczyna nowe życie.

  2. Mara Dyer. Tajemnica Michelle Hodkin - to książka określana jako połączenie thrillera psychologicznego, horroru i powieści młodzieżowej. Mara Dyer budzi się w szpitalu i nie pamięta wypadku, w którym zginęli jej przyjaciele, a ona cudem ocalała. Dziewczyna chce okryć, co się za tym kryje.
    Seria o Marze Dyer jest dosyć popularna, zyskuje dobre recenzje i jestem ciekawa, czy mnie również przypadnie do gustu.

  3. Chce się żyć Maciej Pieprzyca - to książka oraz film pod tym samym tytułem. Jest to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada o losach Mateusza, u którego zdiagnozowano porażenie mózgowe i orzeczono, że całe jego życie będzie wegetacją, a z chłopakiem nie będzie kontaktu. Okazuje się jednak, że intelektualnie chłopak rozwija się prawidłowo, tylko jego niesprawne ciało uniemożliwia mu komunikację ze światem zewnętrznym. Mateusz próbuje zakomunikować światu, że nie jest rośliną. Po latach trafia na kogoś, kto w końcu rozumie jego sygnały.
    Oglądałam już film, zrobił na mnie ogromne wrażenie i jestem bardzo ciekawa książki, w której jest jeszcze więcej historii z życia Mateusza.

  4. Nomen Omen Marta Kisiel - w tej książce zaintrygowała mnie okładka oraz jej zabawny opis. Salomea przygoda ucieka od dosyć specyficznej rodziny, by zacząć nowe życie. Gdy okazuje się, że jej stancja przypomina posiadłość z filmów grozy klasy B, prowadzona jest przez trzy siostry w dość podeszłym wieku i papugę, a w telefonie słychać głosy, Salka zaczyna zastanawiać się, czy to aby na pewno był dobry pomysł. Pojawienie się młodszego brata jeszcze bardziej komplikuje życie Salki.

Czytaliście już któreś z tych książek? Jak Wam się podobały? Zapraszam do komentowania oraz polubienia strony na facebooku. W kolejnym poście możecie spodziewać się recenzji książki Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta. Ja jestem nią zachwycona.


(Wpis ten nie jest reklamą księgarni i nie czerpię z niego żadnych korzyści. Ma on na celu wyłącznie podzielenie się informacją, gdzie można kupić książki w rozsądnych cenach.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.