środa, 27 maja 2015

Szukając Kopciuszka – Colleen Hoover

źródło zdjęcia: woblink.com
Szukając Kopciuszka to nowela będąca spin-offem historii z Hopeless i Losing Hope Colleen Hoover. Jej narratorem jest Daniel, przyjaciel Deana Holdera. Rok wcześniej w jego życiu miało miejsce ciekawe spotkanie. Spędził dwie godziny z dziewczyną, której nie zna imienia, której nawet nie widział twarzy. Oboje, ośmieleni anonimowością, przyznali się do tego, że jeszcze nigdy nikogo nie kochali. Postanowili, że te krótkie, wspólne chwile spędzą udając, że dzielą to uczucie. Potem ona zniknęła... Daniel poprzysiągł sobie, że ją odnajdzie. Po roku bezowocnych poszukiwań, gotów rozpocząć nowy rozdział w życiu, poznaje Six, przyjaciółkę Sky, lecz Holder każe mu się trzymać od niej z daleka. Czyż jest coś bardziej kuszącego, niż zakazany owoc?

Szukając Kopciuszka to świetny dodatek do cyklu Hopeless. Niestety, w Polsce został wydany tylko w formie e-booka. Trochę szkoda, bo pewnie ładnie prezentowałby się na półce obok dwóch pierwszych książek. Ten drobny minusik rekompensuje jednak fakt, że można go ściągnąć zupełnie za darmo ze strony woblink.com. Umożliwia to kod promocyjny umieszczony w Losing Hope.

Zanim sięgniemy do treści noweli, warto przeczytać wstęp, w którym Colleen Hoover opowiada o tym, jak jej życie, dzięki realizacji marzenia z dzieciństwa, zaczęło wyglądać jak jej własna wersja bajki o Kopciuszku. Bardzo przyjemnie się to czytało, można stwierdzić, że Colleen to bardzo ciepła i sympatyczna osoba. Autorka zachęca do tego, by znaleźć w sobie odwagę, aby zrobić pierwszy krok i zacząć realizować marzenia.

Dla kogoś, kto tak jak ja, polubił Sky i Holdera, nawet historia, która skupia się na przyjaciołach tej pary, to dobry pomysł (Colleen, jesteś genialna). To kolejne przedłużenie, czy może bardziej rozszerzenie, świetnej opowieści. Szukając Kopciuszka przybliża nam postacie Daniela i Six - ich charaktery, rodziny, pewne przeżycia. Nie brakuje humoru. Czytając np. dialogi pomiędzy Danielem a jego rodzicami, nie tylko lekko się zaśmiewałam, lecz czasem wręcz śmiałam się na głos. Przyznać muszę, że sądziłam, iż nowela ta będzie krótką historią o poszukiwaniu miłości, w której autorka spokojnie, bez żadnych większych niespodzianek, przeprowadzi akcję od A do Z. Jednak Colleen Hoover czymś zaskoczyć musiała, u niej nic nie jest oczywiste i przewidywalne. Lubię ją za to jeszcze bardziej.

Trudno mi rozstawać się ze Sky, Holderem, Danielem i Six. Naprawdę przyjemnie spędziłam czas w ich towarzystwie. Polecam zarówno Szukając Kopciuszka, jak i całą serię Hopeless.

Moja ocena: 7/10


Szczegółowe informacje:
Tytuł: "Szukając Kopciuszka"
Autor: Colleen Hoover
Tytuł oryginalny: "Finding Cinderella"
Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Seria: Hopeless - tom 2.5
Wydawnictwo: Moondrive
Rok wyd.: 2015
Wydano tylko w e-booku.

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.