sobota, 16 lipca 2016

Liebster Blog Award #9

Niedawno po raz kolejny zostałam nominowana do Liebster Blog Award. Nominację do dziewiątego już w mojej "karierze" LBA tym razem zawdzięczam Justynie z bloga Książki lubię!, za co serdecznie dziękuję. :)

Jak zawsze, zanim przejdę do pytań, przypomnę zasady:
„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (lub mniej), zadajesz im 11 pytań i informujesz ich o nominacji. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

1. Czy jest książka, której nienawidzisz? Jeśli tak, to jaka?
Nie, nie ma takiej książki. Nie trafiłam jeszcze na taką, o której mogłabym powiedzieć, że jej nienawidzę. Może to dlatego, że decyduję się na takie tytuły, które raczej mi się spodobają i nie sięgam po coś, co w mojej ocenie na pewno nie przypadnie mi do gustu.

2. W bohatera jakiej powieści chciałbyś się wcielić?
Chyba wybrałabym bycie Claire Randall z Obcej Diany Gabaldon. Dlaczego? Dwa słowa –Jamie Fraser. <3

3. Która z książkowych krain byłaby dla Ciebie wymarzonym domem?
Hogwart! :D Gdybym mogła pójść do szkoły magii stworzonej przez J.K. Rowling, zrobiłabym to bez wahania. Rzucanie zaklęć, latanie na miotle, gra w Quidditcha, magiczne stworzenia i przekąski - któż nie chciałby się tam znaleźć? :D

4. Czego nauczyły Cię ostatnio przeczytane powieści?
Hmm... Tak zupełnie na świeżo – czytam teraz drugi tom Obcej, a Diana Gabaldon solidnie przygotowywała się do napisania swoich powieści. Dzięki jej książkom dowiedziałam się co nieco o historii Szkocji.

5. Gdybyś miał umówić się na kawę z jakimś pisarzem, kto by to był?
Gdybym miała umówić się z jakimkolwiek pisarzem na kawę, pewnie trema totalnie by mnie zeżarła i nie mogłabym wydusić słowa. :D Załóżmy jednak, że pomijam ten problem. Sądzę, że spotkanie z Colleen Hoover mogłoby być ciekawe. Colleen to dosyć wyluzowana osoba, więc pewnie byłoby to dosyć zabawne wydarzenie. :)

6. Któremu pisarzowi odebrałbyś prawo do pisania kolejnych powieści?
Nawet jeśli uważam, że książki jakiegoś autora czy autorki są złe, to jest to tylko moja opinia, bo przecież ktoś inny może je uwielbiać. Jeśli czyjeś książki mi się nie podobają, po prostu ich nie czytam. Nie sądzę, że mam prawo mówić, iż ktoś nie powinien pisać.

7. Gdybyś miał napisać powieść, jaki gatunek by ona reprezentowała? Jaki byłby jej główny temat?
Najpewniej byłoby to coś z fantastyki, może jakiś paranormalny romans. Kiedyś wpadł mi do głowy pewien pomysł na fabułę. Nadal jest tylko pomysłem, ale wolę, żeby został w mojej głowie (gdzie nikt go nie wyśmieje :P).

8. Co skłoniło Cię do założenia bloga?
Chęć tego, by gdzieś wylać swoje przemyślenia po przeczytaniu książek – to była moja główna motywacja, by założyć bloga. Chciałam mieć swoje małe miejsce w sieci, w którym mogłabym się dzielić wrażeniami z lektury z osobami, które tak jak ja uwielbiają czytać. :)

9. Ile czasu poświęcasz na przygotowanie postów na bloga?
To wszystko głównie zależy od książki i tego, jak przypadła mi do gustu. Trochę czasu pochłania przygotowanie zdjęcia, jednak to napisanie tekstu zajmuje lwią część czasu. Jeśli mam naprawdę dobrą wenę, to około godziny czy półtorej może mi spokojnie wystarczyć. Gorzej jednak, gdy ubranie w słowa wrażeń nie przychodzi mi z łatwością. Wtedy wiele rzeczy mnie rozprasza, więc pisanie może potrwać nawet 2-3 godziny. Czasami nie chce mi się od razu pisać całego tekstu, więc co jakiś czas dopisuję fragmenty.

10. Czy piszesz swoje posty na brudno, np. w zeszycie?
Całe posty nie, ale mam zeszyt, w którym zapisuję luźne przemyślenia podczas lektury i po jej zakończeniu. Pomysł, by założyć taki zeszyt, wpadł mi do głowy na początku roku i nadal z niego korzystam. Sprawdza się, bo zdecydowanie ułatwia potem sformułowanie opinii. Bez zeszytu często pewne myśli wylatywały mi z głowy i przypominałam sobie o nich już po opublikowaniu tekstu. Kiedy je zapiszę, niczego nie pominę.

11. Co jest największą zaletą, a co najgorszą wadą prowadzenia bloga?
Do niewątpliwych zalet należy fakt, iż można podzielić się swoją pasją z innymi i poznać ludzi, którzy podzielają twoją pasję. Przyjemne jest też poczucie, że ktoś docenia to, co robisz – czy to poprzez miłe słowo, czy np. propozycję współpracy. A wady? Hmm... Chyba wskazałabym na fakt, że w dalszym ciągu blogi książkowe nie są aż tak bardzo wpływową częścią blogosfery, jak np. blogi lifestylowe, i pewnie nigdy nie będą...


A teraz pora na moje pytania:
1. Wyobraź sobie, że możesz odwiedzić jakieś prawdziwe miejsce na świecie, które jest związane z jedną z Twoich ulubionych książek. Co to byłoby za miejsce i z jaką książką byłoby związane?
2. Na jakim filmie ostatnio byłeś/byłaś w kinie?
3. Przy jakiej z ostatnio przeczytanych książek towarzyszyły Ci wybuchy śmiechu?
4. Weź książkę, która stoi najbliżej Ciebie. Otwórz na 68 stronie i przeczytaj pierwsze zdanie. Jak ono brzmi?
5. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pomyśleć o tym, by skończyć z blogowaniem?
6. Jaka piosenka ostatnio nie dawała Ci spokoju i siedziała uporczywie w głowie?
7. Pamiętasz swoją ulubioną książkę z dzieciństwa? O czym była?
8. Siedzisz przy komputerze i nagle wybucha apokalipsa zombie. Musisz obronić się pierwszą rzeczą, która znajduje się po Twojej prawej stronie. Co to jest? Jak bardzo masz przerąbane?
9. Która z przeczytanych przez Ciebie książek sprawiła, że na jakiś problem lub temat spojrzałeś z zupełnie nowej perspektywy?
10. Jaki widok masz za oknem swojego pokoju/sypialni?
11. Wyobraź sobie, że możesz wybrać jedną serię, której nie wydano w Polsce w całości, i sprawić, że zostanie dokończona po polsku. Którą z serii byś wybrał/a?


A do odpowiedzi na moje pytania zapraszam autorów blogów:
1. Świat fantasy
2. Przewodnik czytelniczy
3. Z piórem wśród książek
4. Biblioteczka na poddaszu
5. Miasto Książek
6. Moje czytadełka
7. Time of book
8. Książki Bez Tajemnic
9. Półka na książki
10. Alek czyta
11. Świat ukryty w słowach


No i to byłoby na tyle. :) Mam nadzieję, że Wam się podobało. :)
Zaczytanego dnia,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Na blogu zainstalowany jest zewnętrzny system komentarzy Disqus. Więcej o nim w Polityce Prywatności.